Drzwi wewnętrzne

Oferta sklepów internetowych oferujących elementy wyposażenia wnętrz jest przeogromna i daje nam możliwość znalezienia wymarzonych rozwiązań. Polacy coraz decydują się na zakup np. drzwi w internecie. Jedynym problemem może być dobór odpowiedniego modelu i rozmiaru. Właśnie na tym skupimy się w tym artykule.

Jak dobrać odpowiednie drzwi?

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego modelu drzwi. Odpowiedniego, czyli takiego, który będzie pasował do reszty wystroju naszego wnętrza. Odpowiednie modele możemy wybrać spośród dostępnych na stronach sklepów internetowych, gdzie najczęściej przedstawiane są w otoczeniu pasującej aranżacji. Zazwyczaj najlepsze rezultaty przynosi dobranie wszystkich drzwi z jednej linii stylistycznej i kolorystycznej – pomoże to na zapewnienie spójności we wnętrzu całego mieszkania.

Kolejnym krokiem, po wybraniu modelu drzwi, jest dokonanie pomiaru – dzięki temu będziemy mieli pewność, że drzwi zmieszczą się w ościeżnicę. Dysponując takimi informacjami, możemy przejść do zamówienie. Opcją godną polecenia jest zakup drzwi razem z montażem przez autoryzowaną ekipę, gwarantuje to bowiem poprawne przeprowadzenie całego procesu i chroni przed utratą gwarancji (co mogłoby nas spotkać w razie stwierdzenie nieprawidłowego montażu) – można oczywiście zrobić to samemu, ale raczej nie warto ryzykować utraty gwarancji dla kilku złotych oszczędności. Dodatkowo naliczana jest wówczas niższa stawka VAT, co pozwala na wymierne oszczędności.

Przed zamówieniem drzwi powinniśmy również zastanowić się nad stroną, w jaką będą się otwierały nasze drzwi. Drzwi prawe mają zawiasy po prawej stronie i klamkę naturalnie ciągnie się prawą ręką (kiedy je otwieramy do siebie), a drzwi lewe odwrotnie – zawiasy są po lewej, a klamkę znajdującą się po prawej otwieramy lewą dłonią.

Ościeżnica – nie mniej ważna

Ościeżnice są dosyć często pomijanym elementem podczas wyboru drzwi. Jest to powszechny błąd, ponieważ również od ich stylu i użytych materiałów bardzo wiele zależy. Mogą być zrobione z litego drewna, płyty pilśniowej, wiórowej, MDF czy metalu (nawet aluminium). Każdy z tych materiałów nadaje drzwiom nieco innego stylu. Ważny również jest rodzaj samej ościeżnicy – może być przylgowa (bardziej tradycyjna) lub bezprzylgowa (nowocześniejsza), którą również o wiele łatwiej utrzymać w czystości. Nowoczesne drzwi wewnętrzne zdecydowanie lepiej będą wyglądały w towarzystwie ościeżnicy tego ostatniego rodzaju, choć oczywiście najwięcej zależy od naszych osobistych upodobań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here