Jak prać ręczniki?

Wszyscy lubimy dobrej jakości produkty, szczególnie ręczniki, które mają styczność z naszą skórą. Jak powszechnie wiadomo są dość drogie, dlatego należy o nie odpowiednio zadbać. Kluczem do ich idealnego wyglądu, żywego koloru oraz miękkich włókien jest wiedza – jak prać ręczniki. Pozornie oczywiste zasady, jednak bardzo istotne. Chronią nie tylko nasz portfel, ale przede wszystkim skórę.

Każdy powinien wiedzieć jak prać ręczniki. Jest to pozornie prosta czynność jednak warto pamiętać, że jest wiele sztuczek i cennych rad, które ułatwią nam życie i przede wszystkim uchronią nas przed regularnym wymienianiem ręczników na nowe.
Stosując się do kilku zasad oszczędzisz pieniądze i przede wszystkim zachowasz swoje ulubione ręczniki w idealnym stanie przez wiele, wiele lat.

Jak prać ręczniki? To banalnie proste! Podstawowym elementem dbania o ręczniki jest wypranie ich zaraz po zakupie. Produkty w sklepie są przechowywane przed długi czas na półkach oraz magazynach, a co za tym idzie osadza się na nich kurz i roztocza. Warto również pamiętać, że nowy ręcznik może nie chłonąć wilgoci z naszej skóry, a to tak naprawdę jego najważniejsza funkcja – dlatego zanim go użyjesz zafunduj mu pranie! Pamiętajmy również, że razem z praniem pozbywamy się różnego rodzaju składników chemicznych, które zostały użyte podczas produkcji.
Ważna jest odpowiednia segregacja przed praniem. Pierwsza i najważniejsza zasada każdego prania to oczywiście podzielenie go na kolory. Koszmar każdej kobiety to ulubiona biała koszula w kolorze czerwonej bluzy męża. Taka sama zasada tyczy się ręczników. Zdecydowanie śnieżnobiałe bardziej cieszą oko niż te pofarbowane.
Kolejną ważną zasadą jest to, że nie powinno prać się ich razem z bielizną, ubraniami, firankami, dywanikami i innymi rzeczami. Ręczniki powinny być prane osobno ze względu na małe włókna, które mogą gubić przez kilka pierwszych prań.
Jeżeli nie wiesz jak prać ręczniki, to warto pamiętać, że one również posiadają metkę od producenta z zaleceniami dotyczącymi użytkowania, prania i innych.
Zazwyczaj najbardziej odpowiednia temperatura to 40-60 stopni. Należy unikać wysokich temperatur jak 90 stopni, ponieważ ręczniki szybko staną się szorstkie i stracą swoją miękkość oraz puszystość. W ten sposób nie będą już tak przyjemne w dotyku jak zaraz po zakupie.
Nie należy się skupiać tylko na tym jak prać ręczniki, ponieważ równie istotnie jest ich suszenie. Niewłaściwe ich rozłożenie uniemożliwiające lub powodujące długie schnięcie może powodować tworzenie brzydkiego zapachu, a nawet gromadzenia się bakterii, które lubią wilgoć.
Prawidłowe pranie ręczników jest bardzo ważne i z pewnością pomoże zachować ich dobrą jakość przez wiele lat. Warto o nie dbać, ponieważ mają bezpośredni kontakt z naszą skórą.
Właściwie prane i suszone powinny niezawodnie spełniać swoją funkcję. Przy zakupie warto pamiętać o odpowiednim składzie. Najlepiej sprawdzą się produkty, które są w stu procentach z bawełny. Będą idealne dla nas, jak i zarówno dla pociech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here