Nie chcę nachalnych reklam!

Trafia człowieka, naprawdę trafia jak wpakowują się do komputera niechciane programy wyświetlające reklamy. Nie ma się co oszukiwać, to forma wirusów, ponieważ wszystko co jest niepożądane nadaje się do usunięcia.
Tak jest z Strong Signal, „przyklejką”, którą możemy sprowadzić do naszego komputera pobierając darmowe programy. Wystarczy skusić się na jakiś przyjemny darmowy programik, wcisnąć download i jesteśmy „uszczęśliwieni” migającymi dodatkami.
Niektórym osobom nie przeszkadzają reklamy na komputerze, jeśli tak jest to super, może akurat coś się wam spodoba i wejdziecie, choć nie radzę. Linki często prowadzą do zupełnie innych stron, często nieprzyjemnych lub dla dorosłych.
Nie żeby od razu straszyć. Często firmy pozwalają na darmowe pobieranie reklam, dla własnego dobra. Szukajcie jednak ostrożnie i odwiedzajcie sprawdzone witryny.
Te nieznane, bardzo ruchome z mnóstwem linków bez oznaczeń łatwo mogą zaprowadzić do zarobaczenia komputera, z którym darmowy antywirus sobie nie poradzi i będziecie zmuszeni sformatować dysk i wgrać na nowo system, niejednokrotnie tracąc różne potrzebne dane.
A przecież nie każdy potrafi poradzić sobie z formatowaniem dysku, komputer w dzisiejszych czasach ma prawie każdy, ale nie za dużo o nim wie i nie za dużo potrafi z nim robić. Najczęściej włącza się automatycznie gry lub czyta wypociny uczestników fb.
Lepiej więc używać stron oficjalnych, a niepewne źródła zostawić fachowcom, którzy poradzą sobie z takimi cwanymi programikami.
Pamiętajcie, że taki Strong Signal może także sprowadzić do naszego komputera groźne wirusy i trojany, nie tylko niewinnie wyglądające bloczki reklamowe. Skoro on się przykleił, co jeszcze tam było?
Oczywiście można zaopatrzyć się w porządnego antywirusa, wykupić licencję i nie martwić się o „śmieci”, ale to robią raczej osoby, dla których dane komputera potrzebne są do pracy.
Nie można być jednak niesprawiedliwym, są osoby, które używają legalnych programów, kupują pakiety „Nortona” czy innego „ochroniarza” i w ich komputerach raczej żaden robal się nie zalęgnie.
Nie każdego jednak na to stać. Programy są naprawdę drogie. Pakiet Office, legalny antywirus to nie lada wydatek.
Maszyna do zabawy zazwyczaj zaopatrzona jest w darmowego „antychwasta” i jak to bywa w takich wypadkach, większa część funkcji jest wyłączona. Nie zablokuje niechcianych programów, cud jak wykryje wirusa, choć te starsze się udaje.
Tak, że chcąc czy nie chcąc lepiej pozbyć się każdego programu, którego obecność zauważycie a nie instalowaliście go wcześniej. Tak jak w przypadku Strong Signal, którego reklamy na szczęście szybko zauważycie.
Jak usunąć Strong Signal? Zasadniczo bardzo prosto. I podobnie w różnych wersjach systemu Windows.
Przez menu START wchodzi się w PANEL STEROWANIA, klika na ikonę DODAJ/USUŃ PROGRAMY, tak szukamy Strong Signal i usuwamy.
Oczywiście w necie znajdziecie inne sposoby usuwania tego niewygodnego programu, nie będą one raczej potrzebne, chyba, że używacie niestandardowego oprogramowania, albo co gorsze pirackiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here