O czym warto pamiętać organizując urodziny dla dziecka

Niezależnie od tego czy mają to być trzecie, siódme czy piętnaste urodziny Twojego dziecka, przyjęcie urodzinowe to zawsze ogromna dawka emocji. Za każdym razem ważne jest przecież to by się udały, i były niezapomniane, w pozytywnym znaczeniu. Oto kilka istotnych zasad, które pomogą Ci zrealizować to zadanie bez zbędnych emocji.

Po pierwsze- nie odkładaj niczego na ostatnią chwilę

W pierwszej kolejności zawsze trzeba się zastanowić gdzie mają odbyć się urodziny, i kto powinien zostać zaangażowany do ich organizacji. Dzięki temu nie pojawi się ryzyko, że będzie za późno na organizację dokładnie takich urodzin, o jakich marzy Twoje dziecko.

Niezależnie od tego, czy urodziny chcesz zorganizować samodzielnie, we własnym domu, czy w wynajętej sali z animatorem, zawsze do przygotowań należy zabrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Jest to szczególnie ważne, jeśli urodziny dla dzieci mają się odbyć w jakimś popularnym miejscu. Wtedy rezerwacje najlepiej wykonać przynajmniej 2 miesiące wcześniej.

Po drugie- powiadom gości

Urodziny dla dzieci nie będą miały sensu, jeśli na imprezie nie pojawią się najbliżsi przyjaciele Twojego dziecka. Dlatego bardzo ważne jest, by powiadomić jego przyjaciół, a w przypadku mniejszych dzieci, także ich rodziców o planowanym przyjęciu. Jest to szczególnie ważne, jeśli wiesz, że w zbliżonym terminie urodziny obchodzi więcej dzieci z paczki Twojego dziecka.

O przyjęciu można powiadomić osobiście lub telefonicznie. Ale fajny pomysłem jest wykonanie kolorowych zaproszeń. Szczególnie mniejsze dzieci będą się cieszyć z takiego zajęcia, i później z dumą będą je wręczać swoim przyjaciołom.

Po trzecie- nie zapomnij o jedzeniu i atrakcjach

Atrakcje dla dzieci można przygotować samemu, lub wynająć do tego animatora. Jeśli organizujesz urodziny dla dzieci w specjalne przeznaczonej do tego salce, zwykle animacje wliczone są w cenę. Jeśli chcesz animatora zaprosić do domu, musisz koniecznie pamiętać, by zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Na przyjęcie, zwłaszcza to w domu, trzeba zaopatrzyć się też w odpowiednie przekąski. Najlepiej jeśli nie będą to tylko słodycze i chipsy, ale jak największa ilość kolorowych alternatyw, owoców i kanapek. Na sali o przekąski zadba organizator. Jednak niezależnie od miejsca organizacji koniecznie musisz zamówić tort, jeśli ma mieć dedykacje lub tematyczne ozdoby, zwykle trzeba to zrobić przynajmniej kilka dni wcześniej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here