Pasja - skoki spadochronowe

Każdy ma inny rodzaj pasji. Osoby, które marzą o swobodzie, wolności i lataniu niczym ptak bardzo często skłaniają się ku spadochroniarstwu.
W niektórych aeroklubach organizowane są specjalne szkolenia AFF, które pozwalają na szybki i dokładny sposób poznania sportu spadochronowego. Szkolenia trwają przez jedne weekend i dają możliwość poznania praktyki i teorii.

AFF

Szkolenia AFF to szkolenia uczące szybko i sprawnie wykonywać skoki spadochronowe. Są to również szkolenia bezpieczne, które w pełni pokazują i obrazują sport spadochronowy. Szkolenia AFF to 8 godzin wiedzy teoretycznej i dwa dni zajęć praktycznych. Osoby, które chcą uprawiać sport spadochronowy na tego typu szkoleniach poznają dogłębnie wszelkie zasady i procedury wykonywania odpowiednich skoków spadochronowych.

Teoria

Teoria to konkretna informacja jak skakać bezpiecznie, jak zbudowany jest spadochron, jak lądować i jak manewrować spadochronem. Pokazywane są filmy i omawiane szczególne przypadki w tym wszelkie procedury dotyczące skoków spadochronowych.

Praktyka

Praktyka szkoleń to autentyczne i samodzielne oddawanie skoków z wysokości 4000 metrów. Podczas każdego skoku 50 sekund leci się w dół, a następnie szybuje z otwartą czaszą spadochronu przez około 6 minut. W powietrzu student nie jest sam, asystuje mu dwóch instruktorów, którzy za pomocą określonych znaków informują go co ma zrobić by skok był lepszy i bezpieczniejszy. Następnie student odbywa już skoki tylko z jednym instruktorem i tak aż do egzaminu.

Skoki z części praktycznej szkolenia są filmowane a następnie szczegółowo omawiane.

Egzamin

Egzamin obejmuje sprawdzenie wiadomości z teorii oraz wykonanie skoku razem z instruktorem. Egzaminem kończą się wszystkie kursy AFF, jednak zadanie egzaminu nie daje możliwości od razu skakania samodzielnego. Instruktor towarzyszy skoczkowi aż do wykonania jego 50 skoku. Skoczek wszystkie swoje skoki zapisuje w specjalnej książce skoków po czym ubiega się o licencję samodzielnych skoków.Szkolenie AFF jest krótkie ale droga do pokonania by zostać samodzielnym skoczkiem spadochronowym bardzo trudna. Szkolenia odbywają się w danych aeroklubach i najczęściej są one w okresie wiosenno letnim, intensywny kurs może być początkiem ciekawej przygody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here