Porady jak ustrzec się przed wirusem, a także jaki antywirus wybrać na telefon z androidem

Obecnie każdy człowiek korzysta z telefonu komórkowego. Większość Polaków korzysta z telefonów z systemem operacyjnym android. Mając na swoim telefonie masę różnych aplikacji, a także często korzystając z internetu zwiększamy szansę na to, że będziemy mieli w swoim telefonie prędzej czy później jakiegoś wirusa. Jak ustrzec się przed zainfekowaniem naszego smartfona wirusem, a także jaki antywirus na androida wybrać? O tym wszystkim poniżej.

Jak ustrzec się przed zainfekowaniem naszego telefonu komórkowego jakimś wirusem? Najlepiej uważnie korzystać z aplikacji jakie mamy zainstalowane, a także bardzo ważne jest, abyśmy nie klikali w dziwne i podejrzane linki jakie otrzymujemy w mediach społecznościowych. Także powinniśmy korzystać z bezpiecznych stron internetowych oraz nie korzystać z podejrzanych witryn, które przekierowują nas dalej.
Natomiast jaki antywirus na androida wybrać, aby był najbardziej skuteczny? Oczywiście lepiej jakiś zainstalować, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo i poruszanie się w internecie i aplikacjach. Istnieje kilka bardzo popularnych antywirusów na telefon. Do najbardziej znanych zaliczamy AVG, Kaspersky, Avast oraz Clean Master. Co najważniejsze wszystkie z nich działają także w wersji darmowej, ale mają także wersję premium, czyli płatną i z dodatkowymi funkcjami.
Jaki antywirus na androida wybrać, aby był najbardziej skuteczny? Zależy z jakich aplikacji najczęściej korzystamy, a także ile wolnego miejsca mamy w telefonie. Wadą antywirusów jest to, że zajmują dużo miejsca, a także działają cały czas, czyli ciągle obciążają procesor androida. Jednak jeżeli chcesz być pewny, że nie masz i nie będziesz miał wirusa w telefonie, to warto zainstalować sobie któryś z antywirusów, a nawet wykupić sobie wersję premium. Wersja premium jest opłacalna w każdym antywirusie, ponieważ daje nam zawsze całą gamę nowych funkcji.
Jeżeli zastanawiasz się jaki antywirus na androida zainstalować, to warto porozmawiać z kolegami i koleżankami. Warto skonsultować się z innymi i dowiedzieć się jak sprawują im się ich antywirusy i który polecają, a który odradzają. Jeżeli nie wiesz jaki antywirus na androida wybrać, to możesz poczytać o każdym z tych programów w internecie, a także porównać je na specjalnych stronach, które zajmują się porównywaniem produktów i programów. Pamiętaj, że każdy antywirus ma swoje zalety oraz wady. Musisz wybrać taki, który będzie najlepszy dla Ciebie i nie będzie ograniczał ani spowalniał Twojego korzystania z telefonu komórkowego.
Zastanawiając się jaki antywirus na androida zainstalować sobie, to podjąć decyzję czy będziemy korzystali z darmowej wersji czy płatnej. Może zdarzyć się tak, że jeden z antywirusów będzie najbardziej korzystny w wersji darmowej, ale już w wersji pełnej, płatnej, to inny antywirus króluje.
Jeżeli już wiesz jaki antywirus na androida wybrać i czy będzie, to któryś z tych popularnych, to pora nie zwlekać, tylko zainstalować go w swoim telefonie. Pamiętaj, że wirus może zaatakować Twój telefon w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here