Serduszko

Jeszcze kilkanaście lat temu, pisano do siebie listy. Listy, które były pisane na kilka stron, wysyłały sobie nawet ukochane osoby. Na takie korespondencje czekało się dniami a czasami tygodniami.

Z czasem poczta się usprawniła i po dwóch dniach można było otrzymać swój list od ukochanego. Następnie pojawiły się telefony, dzięki, którym mogliśmy do siebie dzwonić a z czasem wysyłać krótkie wiadomości tekstowe. Teraz mamy o wiele więcej możliwości. Możemy wysyłać maile, które docierają do odbiorcy po kilku minutach. Używamy SMS aby wysłać krótka wiadomość tekstową, która po chwili pojawia się w telefonie rozmówcy.dodatkowo wspomagają nas różne aplikacje tekstowe, tak samo jak Facebook, który ma też swoją aplikację Messenger, dzięki, której możemy rozmawiać jeszcze szybciej.

Takie aplikacje posiadają też wiele opcji, które urozmaicą korespondencję. Dla przykładu, wyrażając miłość możemy użyć dodatkowo emotikon serca. Jak zrobić serduszko na fb? Wpisujemy trójkątny nawias skierowany w prawo i dopisujemy zaraz za tym liczbę trzy. Serce powinno nam się pojawić automatycznie. Jeśli nie chcemy wpisywać tego w ten sposób lub chcemy aby serce miało inny kolor, można znaleźć w naszej klawiaturze opcje bezpośredniego wybrania serca. Są one do wyboru w kilku kolorach, po wybraniu ich na ekranie, pojawiają się od razu w treści wiadomości.

W ostatnim czasie są dostępne też również gify, gdzie po wpisaniu frazy, która będzie słowem klucz, pojawiają się ruchome obrazki. Krótkie filmy bez dźwięku, mogą zawierać w sobie nawet lekko unoszące się nad ziemią serce, które może zdawać się bardziej romantyczne niż inne emotikony. Możemy też wybrać opcję pisania ręcznego, opcja nie jest dostępna na każdym telefonie komórkowym, więc warto przetestować swój. Wtedy, używając naszego palca lub specjalnego rysiku, odręcznie piszemy lub rysujemy to na co mamy ochotę. W tym przypadku będzie to serduszko dla naszej ukochanej osoby.

Jak widać na przestrzeni wielu lat korespondencje stały się dla nas szybsze i po części łatwiejsze. Z jednej strony to świetnie, że możemy w ułamek sekundy się z kimś skontaktować, jednak możliwe, że trochę utrudnia nam to komunikację. Nie przekazujemy do końca tego co byśmy chcieli, ponieważ pisząc list mamy więcej czasu na przemyślenia i obszerniejszą odpowiedź. Natomiast udogodnienia technologiczne dodały nam opcję wysyłania emotikon, które mogą spotęgować wyrażane emocje zawarte w treści wiadomości.

Z łatwością na fb zrobimy serduszko, które będzie znakiem dla naszej partnerki, że bardzo ją kochamy. Jeśli jesteśmy wybredni to mamy bardzo wiele opcji do wyboru. Od prostego wpisania trójkątnego nawiasu i trójki, przez wysłanie już gotowej, wcześniej przygotowanej emotikony, z różną opcją kolorystyczną. Po gotowe gify, z latającymi serduszkami czy nawet pluszowymi miśkami z sercami. Dodatkowo możemy wysłać zdjęcie lub ręcznie coś narysować. Nie zapominajmy o formie głosowej i filmowej, która też ułatwia nam komunikację. Opcji jest naprawdę bardzo wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here