w czym kąpać niemowlaka?

Odpowiednia higiena naszego malucha jest niezwykle ważna, zwłaszcza w pierwszych miesiącach jego życia. Większość niemowlaków jest bardzo często narażona na przeróżne choroby, ponieważ ich układ odpornościowy, nie jest jeszcze prawidłowo wykształcony.

Kiedy wybrać pierwszą wanienkę dla malucha?

Wanienkę dla niemowlaka najlepiej jest zakupić od razu. Jest to bardzo ważny zakup, dlatego nie ma co odkładać go na ostatnią chwilę. Wanienkę powinno się kupić przed narodzinami pociechy. Wybór odpowiedniej wanien powinien być przemyślany.

Pierwsza wanienka powinna mieć mały rozmiar, ponieważ wtedy będzie o wiele łatwiej wykąpać malucha. Dodatkowo łatwiej będzie przytrzymać jego niestabilną główkę, czy nie zamoczyć pępka, który nadal się goi.

Rodzaje wanienek dla niemowlaków

Na rynku jest mnóstwo różnych modeli i rodzajów wanienek do kąpieli. Najczęściej spotykane to:

  • wanienki emaliowane, wykonane są ze stali, która jest specjalnie emaliowana, po to by materiał nie zaczął rdzewieć.
  • wanienki ceramiczne, są to jedne z droższych wanienek dla niemowlaków. Cena jest wyższa, ale jakość lepsza. Takie wanienki są odporne na uszkodzenia i wytrzymałe.
  • wanienki plastikowe, są najczęściej wybierane przez przyszłych rodziców. Cena takiej wanienki jest dość niska, a wybór designu ogromny.

Wanienki dla niemowląt

  • wanienki dmuchane, idealnie sprawdzają się w podróży, jeżeli wybieramy się z naszym maluchem na wakacje, jest to dobre rozwiązanie. Wanienka dmuchana jest niedroga, zajmuję mało miejsca, w dowolnym momencie możemy spuścić z niej powietrze i ją schować.
  • wanienki profilowane, zostały stworzone z myślą o rodzicach, którzy nie mają dużego doświadczenia. Wanienka została tak skonstruowana, że dziecko ma zapewnione większe bezpieczeństwo przed opiciem się wody podczas kąpieli.

Dodatki dla wanienek dla niemowlaków

Ciekawą opcją jest zakup kilku dodatków do kąpieli, które sprawią, że ten czas będzie jeszcze przyjemniejszy dla dziecka. Najpopularniejsze dodatki to:

  • wanienka z przewijakiem, jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, łączące w sobie wanienkę z przewijakiem dla niemowląt. W ten sposób możemy zaoszczędzić i pieniążki i miejsce.
  • wanienka z matą antypoślizgową, dzięki takiej wkładce mamy pewność, ze maluch nie ślizga się wewnątrz wanienki. Dziecko jest zdecydowanie bardziej zabezpieczone podczas kąpieli.
  • wanienka ze stojakiem, jest to połączenie klasycznej wanienki z wanienką na podwyższeniu.

Przeczytaj też: http://www.stazmalzenski.pl/wagi-niemowlece-czy-warto-miec-taka-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here